США ввели санкції проти банку з РФ, олігарха та ще 635 росіян

Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти приватного російського Транскапіталбанку (ТКБ), пов’язану з олігархом Костянтином Малофеєвим мережу фізичних та юридичних осіб та криптовалютного холдингу. Про це повідомляє сайт міністерства.

ТКБ пропонував послуги обходу міжнародних санкцій декільком банкам у Китаї та на Близькому Сході. Під санкції потрапив Інвестторгбанк, дочірня структура ТКБ.

OFAC також запровадило санкції проти підконтрольних структур олігарха Костянтина Малофєєва, який, за даними США, спонсорував з 2014 року так звану “ДНР”.

Останніми роками Малофєєв таємно або через посередників підтримував проросійську діяльність, втручався у вибори та підривав безпеку та стабільність у цілій низці країн, зазначають у OFAC.

Компанія “Царьград”, що базується в Росії, є наріжним каменем широкої мережі зловмисного впливу Малофєєва. Компанія служила посередницькою організацією між проросійськи налаштованими європейськими політиками та чиновниками уряду РФ і нещодавно пообіцяла пожертвувати понад $10 млн на підтримку війни Росії проти України.

Під санкції потрапив холдинг Bitriver AG та 10 його дочірніх структур, що спеціалізуються на майнінгу криптовалют. Через віртуальні активи холдинг допомагав відмивати кошти російським енергокомпаніям, які перебувають під міжнародними санкціями.

Також Держдепартамент США запровадив візові обмеження щодо 635 громадян РФ, які причетні до діяльності, що загрожує територіальній цілісності України, а також до порушень прав людини у місцях позбавлення волі у тимчасово підконтрольних РФ районах українського Донбасу.

Санкції передбачають заморожування активів та майна у США осіб та компаній, які потрапили до списку.