Польща запровадила санкції проти Газпрому та російських олігархів

Polish and Ukrainian flags seen during 'Ukrainian Day' at the 41st International Folk Art and Craft Fair in Krakow's Main Market Square. On Thursday, August 24, 2017, in Krakow, Poland. (Photo by Artur Widak/NurPhoto)

Польща схвалила свій перший санкційний список, до якого увійшов російський Газпром, низка російських та білоруських олігархів – загалом 50 юридичних та фізичних осіб.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський, пише у Twitter правляча партія PiS.

“Метою санкцій є обмеження можливостей фінансування війни в Україні суб’єктами господарювання, які діють на території Республіки Польща. Закон про санкції поширюється на олігархів, які ведуть бізнес у Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Перший санкційний список налічує 50 пунктів, серед яких як олігархи, так і компанії, зокрема – Газпром. Під санкції також потрапляє олігарх В’ячеслав Кантор, який володіє 20% акцій компанії “Азот”. Під обмеження потраплять, зокрема, пов’язані з режимом Лукашенка особи. Також до перелікупотраплять всі, хто “імпортував вугілля з Донбасу до Польщі”.

“Ми будемо застосовувати кілька видів санкцій, тобто заморожування майна, відсторонення від участі в тендерах, а в разі олігархів – заборону на в’їзд на територію Республіки Польща. Це перший список і він буде розширюватися”, – пояснює міністр.

Зокрема, Польща може застосувати 4 види заходів: заморожування коштів, накладене на 4 суб’єктів, заборона на в’їзд олігархів на територію Польщі, а також заборона участі у державних тендерах, накладена на 25 суб’єктів. Штраф за участь у тендерах попри заборону – до 20 млн злотих.

Зазначається, що перший список вже опублікований у польському віснику. Надалі звернення відповідних служб щодо осіб, які фінансують російську агресію в Україні, розглядатимуться на постійній основі. “Санкційний список, безумовно, буде розширено”, – запевняє Камінський.

Джерело: Економічна Правда

Опубліковано
В категорії Новини