Британія заборонила експорт послуг до Росії та ввела санкції проти низки пропагандистів

Велика Британія оголосила про заборону на експорт послуг до Росії, а також додала до списку санкцій ще 63 особи, зокрема, кремлівських пропагандистів.

Про це йдеться у заяві глави МЗС Британії Ліз Трасс, повідомляє “Європейська правда”.

Нові заходи означають, що російські підприємства більше не зможуть користуватися британськими бухгалтерськими, управлінськими та PR-послугами світового класу, на частку яких припадає 10% російського імпорту в цих секторах.

У британському уряді зазначили, що Росія залежить від західних сервісних компаній у виробництві та експорті промислових товарів, і сьогоднішні заходи ще більше посилять економічний тиск на путінську економіку.

Лондон також оголосив про санкції проти 63 людей, багато з яких пов’язані з основними кремлівськими медіа, зокрема “Першого каналу”.

“Перший канал” відомий поширенням у Росії дезінформації, яка виправдовує незаконне вторгнення Путіна “спеціальною військовою операцією”, – наголошується в заяві.

Під санкції потрапили військові кореспонденти, пов’язані з російськими військами в Україні: Євгеній Піддубний, військовий кореспондент ВДТРК, Александр Коц, військовий кореспондент російської газети “Комсомольська правда”, Дмитрій Стєшин, російський журналіст, спеціальний кореспондент “Комсомольської правди”.

Серед медіаорганізацій до списку санкцій внесено:

Всеросійське державне телебачення і радіомовлення, великий державний мовник, який відіграв ключову роль виправдання путінської агресії проти України.

ІнфоРос, інформаційне агентство, що розповсюджує дестабілізуючу дезінформацію про Україну і імовірно пов’язане з російськими спецслужбами.

SouthFront, дезінформаційний сайт, який розповсюджує неправдиву інформацію, яка намагається виправдати вторгнення Росії в Україну.

Фонд стратегічної культури, інтернет-журнал, що розповсюджує дезінформацію про вторгнення Росії в Україну, зокрема про роль російських сил у вбивстві мирних жителів у Бучі.

Нагадаємо, у шостий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії за війну можуть потрапити 17 компаній оборонно-промислового комплексу, а також компанії, які допомагали РФ обходити давніші санкції.

Основою пакету є нафтове ембарго, хоча з винятками для двох країн. Також плануються санкції проти російських банків і пропагандистських телеканалів, персональні санкції проти деяких російських посадовців.

За інформацією AFP, у санкційний список може потрапити і патріарх Кіріл. 

Опубліковано
В категорії Новини