Росія платитиме репарації: Зеленський оцінив відновлення України у $600 млрд

Для відновлення України потрібно понад $600 млрд, тому Росії доведеться виплачувати репарації.

Про це в інтерв’ю The Wall Street Journal заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи на саміті Ради генеральних директорів у Лондоні.

– Вони самі все зруйнували… Вам здається, що у вас є бізнес із Росією… вигідний бізнес, але одного разу ви прокидаєтеся і бачите, що у ваш бік летить ракета з Росії, і все змінюється, – сказав президент України.

Він додав, що Росія має відіграти свою роль у відновленні України, тоді як для цього потрібна підтримка усієї Європи та Заходу.

– Ми боремося з Росією, але ми також боремося за цінності всього цивілізованого світу, – сказав Володимир Зеленський.

Президент Зеленський також оцінив вартість, яка буде потрібна для відновлення України.

За його словами, для відновлення економіки та інфраструктури України знадобляться сотні мільярдів доларів, назвавши приблизну суму $600 млрд.

– Я впевнений, що після перемоги ми зробимо все досить швидко, і Україна буде гарнішою, ніж раніше, – сказав Володимир Зеленський.

Український лідер розповів про невимовні руйнування у місті Маріуполі, яке було значною мірою зруйновано внаслідок російської облоги.

Володимир Зеленський також закликав світові корпорації розширити економічну ізоляцію Росії інвестиціями в економіку України, коли країна відновлюватиметься після війни.

– Ви отримаєте доступ до нашої країни, до нашого 40-мільйонного ринку, – сказав Володимир Зеленський, пропонуючи сприятливі інвестиційні умови для компаній.

Успіх України у війні йде на користь цим компаніям, сказав Володимир Зеленський.