Британія ввела нові санкції проти Росії: заборонили поставки нафтогазового обладнання і фунтів

Британський уряд оприлюднив новий пакет санкцій проти Росії.

Він включає заборону на постачання низки видів обладнання – нафтогазового, морського, а також на ввезення та використання в Росії авіаційного палива та британської національної валюти – фунта стерлінгів.

Що передбачають нові санкції

Запроваджується заборона на експорт до Росії або для використання в Росії банкнот британських фунтів стерлінгів або банкнот країн ЄС; а також заборона на надання, постачання або доставку таких банкнот людям, пов’язаним з Росією; заборона надання таких банкнот для використання в Росії.

Санкції включають заборону на експорт, постачання та доставку, надання та передачу (а також пов’язану технічну допомогу, фінансові послуги, посередницькі послуги) низки товарів та технологій:

  • товарів і технологій, які можуть використовувати для внутрішніх репресій
  • товарів та технологій, що стосуються хімічної та біологічної зброї
  • товарів та технологій, пов’язаних з економічною активністю у морі
  • додаткових нафтопереробних товарів та технологій
  • додаткових важливих товарів та технологій

Запроваджується заборона на експорт або використання в Росії авіаційного палива та паливних добавок, а також заборона на надання, експорт і постачання такої продукції в Росію або для використання в Росії (а також заборона на відповідну технічну допомогу, фінансові послуги, брокерські послуги).

Відтепер заборонені імпорт, придбання або поставка товарів, які приносять прибуток, які походять з Росії або відправляються з Росії (а також пов’язані технічну допомогу, фінансові послуги, кошти та посередницькі послуги)

Також запроваджується заборона на надання технічної допомоги, фінансових послуг, коштів та брокерських послуг, пов’язаних з імпортом чавуну та сталі.

Деякі із зазначених вище заборон стосуються Росії та непідконтрольних українському уряду територій України.

У вівторок очільниця британського МЗС Ліз Трасс пообіцяла, що Лондон продовжить вводити нові санкції проти Росії доти, доки вона не піде з України.

“Ми сповнені рішучості надати Україні більше зброї, запровадити більше санкцій та підтримати Україну у витісненні військ Росії з території України”, – сказала Трасс під час виступу у британському парламенті.

BBC Україна

Опубліковано
В категорії Новини